Stránka je v testovacím provozu a nákup není možný. Děkujeme za pochopení.

Pro zlepšení našich služeb používáme cookies. O jejich používání a možnostech nastavení se dozvíte více v části ochrana soukromí Rozumím
+421 901 720 720

Ballantines

Ballantines

V roce 1827 založil George Ballantine potraviny v Edinburgu. Jeho produkty obsahovaly širokou škálu whisky a tvrdého alkoholu. George založil nový obchod v Glasgow v roce 1865, což považoval za ziskovější oblast, zatímco pověřil svého syna Archibalda vedením provozu v Edinburgu. V tomto čase začal George Ballantine tvořit své vlastní směsi.

Prodej byl příznivý a Ballantine zaměstnal druhého syna, George Jr. - a tak vznikla společnost George Ballantine and Son Ltd. Začali vyvážet své produkty a obchodu se mimořádně dařilo. Podnik zůstal pod bedlivým okem George Jr do roku 1919, kdy podnik koupili Barclay a McKinlay. Právě od tohoto bodu se Ballantine skutečně propaguje jako životaschopná značka.

V roce 1937 se staly většinovým akcionářem Hiram Walker Gooderham & Worts a potom koupili lihovary Glenburgie a Miltonduff, aby poskytly hlavní dodávku whisky pro svou nově zakoupené záměsovou značku. Společnost si také vybudovala velký lihovar v Dumbartone. Značka Ballantines nadále prosperovala a v roce 1986 se stala největší značkou pro směsovou whisky v Evropě. Je to vstupní úroveň směsi Ballantines,, FINEST', která tvoří 89% jejich celosvětového prodeje dosahujícího 5,3 milionu beden ročně.