Na stranu
filtr produktů

Vinici Tariquet koupili Artaud a jeho syn Jean v roce 1912. Když v roce 1914 začala první světová válka, zůstalo vinařství až do roku 1940 opuštěné. Když se Jean se svou ženou a dětmi Maïté, Christiane, Françoise a Yvesem v roce 1939 vrátili do Tariquetu, začali vinařství obnovovat, což trvalo až do roku 1972, kdy Maïté, Christiane, Françoise, Yves a jejich otec Jean založili první společnost prodávající brandy Bas-Armagnac. Od té doby se jejich technika zdokonalila a brandy Tariquet se zlepšilo.

Od roku 1982 začala společnost vyrábět také velmi kvalitní bílá vína. Dnes společnost vedou Yvesovi synové Armin a Rémy. Vinařství Château du Tariquet se stalo jedním z největších prodejců brandy ve Francii.

Za úspěchem vinice však nestojí jen odhodlání, ale také její původ, který ji nejvíce ovlivnil. Vinice Château du Tariquet se nachází na historickém území bývalého Gaskoňska. Jedná se o jihozápadní oblast Francie, která je známá svou písčitou, kyselou a navzdory vysokému obsahu železa na živiny chudou půdou.

Raritou značky je výroba armagnacu z odrůdy Plant de Graisse. Tuto odrůdu nepěstuje žádný jiný výrobce. Château du Tariquet však našlo způsob, jak s touto olejnatou a nepříliš aromatickou odrůdou velkolepě pracovat.

...zjistit více skrýt
Newsletter