Na stranu
filtr produktů

Dead Men's Fingers je rebelantská značka rumů, která se účelově vyhýbá všemu, co se o rumu dosud vědělo. Žádní piráti, žádní námořníci. A žádný Karibik ... nebo přece?

Rum Dead Men's Fingers nevznikl za dob kolonialismu, ale v úspěšné restauraci s rumem a mořskými plody Rum and Crab Shack, kterou vlastní N. Hayes a Ch. McGuire. Vzali rum, podívali se co dělají ostatní a pak udělali přesný opak. Základem rumu DeadMen's Fingers je směs kořeněných karibských rumů z Barbadosu a Trinidadu - přece jen jsou to poctivé prvotřídní rumy. No namísto klasických obkukaných chutí vanilky a pomeranče v nich objevíte i kdejaké nekonvenční chuťové tóny jako zmrzlinu Pedro Ximenez, nebo šafránově-kukuřičný koláč.

Značka se pojmenovala podle kraba, jehož kdysi měli v menu. Říká se, že kdo sní jeho dlouhé žábry (lidově známé jako Dead Mens Fingers), umře. Pravděpodobně však jen obrazně, a to ještě i kvůli jejich strašlivé chuti. Legenda se však šíří rychleji než fakta. A tak jídlo z menu vyřadili a název přenechali ochuceným spiced rumům, které si můžete vychutnat samostatně stejně dobře, jako ďábelsky chutnou přísadu vašich koktejlů.

...zjistit více skrýt
Newsletter