#michamdoma koktejly - 2. díl

Pokračujeme v naší výzvě #michamdoma, kde vám přibližujeme historii míchaných nápojů a také vás učíme, jak si doma připravit skvělé koktejly s tonikem a limonádami Thomas Henry.

Německá společnost Thomas Henry se od roku 2010 věnuje výrobě nealkoholických nápojů, které se perfektně hodí na míchání drinků. Neustále inovují výrobní metody a přinášejí zcela nové, netradiční chutě. Proč svou firmu pojmenovali právě Thomas Henry?

Thomas Henry - vynálezce bublinek

Thomas Henry (1734-1816), farmaceut, gentleman, člen Královské společnosti a neúnavný objevitel jménem lidstva, způsobil revoluci v celém nápojovém průmyslu.

Vedle své lékárnické profesi se věnoval i metodám konzervaci pitné vody. Jako první přišel na to, že přidáním uhličitanu sodného se voda nepokazí, navíc chutná skvěle a je mladistvě svěží. Pro britské námořnictvo to bylo velkým přínosem, protože na palubu mohli od nynějška na dlouhé plavby brát i čerstvou vodu a nejen rum, jak jsme podrobněji rozebírali v minulém příspěvku.

V roce 1773 začal ve své lékárně v Manchesteru vyrábět a prodávat nealkoholické nápoje sycené oxidem uhličitým. Stal se tedy jedním z prvních výrobců sody, vedle průkopníkovi z Německa Johanovi Jacobovi Schweppsovi, který svou metodu patentoval v roce 1783 a své výrobky distribuoval i v Londýně v roce 1792 pod názvem "Schweppes".

Zůstává nám však nejasné, proč výrobci Thomas Henry Tonic Water použili pro svou značku portrét Thomasova syna Williama Henryho, a ne Thomase Henryho osobně.

Henry Thomas a Wiliam

Díky Thomasovi Henrymu se začal nový věk barové kultury, která přetrvává dodnes. Na tebe Thomas!

Výběr receptů na tento týden:

Bright & Stormy

Bright & Stormy

Skvělý dvoubarevný osvěžující drink Bright & Stormy.

Bright & Stormy:
■ 40ml Gosling's Black Seal
■ 20ml čerstvá limetová šťava
Thomas Henry Ginger Beer
■ měsíčky limetky a plátky zázvoru na ozdobu

Do vysoké sklenice s ledem dáme limetovou šťávu a Thomas Henry Ginger Beer. Opatrně po lžičce na vrch nalijeme rum, ozdobíme limetkou a podáváme.

Cantaritos

Cantaritos

Populární mexický citrusový koktejl Cantaritos!

Cantaritos:
■ 50ml tequila Jose Cuervo Especial Reposado
■ 20ml limetková šťava
■ pomeranč
■ grapefruit 
Thomas Henry Pink Grapefruit 

Plátky pomeranče a grapefruitu dáme do hliněného poháru a rozmačkáme je. Přidáme led, tequilu a dolijeme Thomas Henry Pink Grapefruit. Ozdobíme špetkou soli a ovocem.

Red Coffee Highbal

Red Coffee Highball

Horký klasický drink Red Coffee Highball vás zaručeně postaví na nohy. Jeho přípravu zvládne opravdu každý!

Red Coffee Highball:
■ 40ml Campari 
Thomas Henry Coffee Tonic 
■ pomerančová kůra na ozdobení

Vysoký pohár (highball) naplníme ledem. Přidáme Campari a dolijeme Thomas Henry Coffee Tonic. Ozdobíme plátkem pomerančové kůry. Na zdraví!

Nezapomeňte sdílet své vytvořené drinky na sociálních sítích s označením #michamdoma se @svetnapojov. Nejlepší příspěvky vybereme a oceníme poukázkami na nákup.

Newsletter