První Borovička, která zrála v sudech!

Stále si říkáme, že nás už ničím nepřekvapí. Každýkrát však zjistíme, že jsme byli ve velkém omylu!

Nedávno představila značka BVD úplnou novinku – Borovičku destilát. Ano, destilát! Na rozdíl od ostatních boroviček na bázi lihu, společnost BVD vyvinula v moderní historii první slovenskou borovičku na bázi destilátu, tedy vyrobenou z plodů jalovce obyčejné.

Tato destilérka však nelení a opět zvedá laťku výše. Zapomeňte na zahraniční ročníkové whisky! Destilérka BVD představuje Borovičku Oak Aged - celosvětově první destilát z borovičky a obilí, který dozrává v sudech.

V roce 2015 byla borovička destilována a uložena na dlouhých 6 let do dubových sudů po červeném víně odrůdy Cabernet Sauvignon. Během této doby docházelo k mírnému těkání alkoholu přes póry dřeva. Cena za zrání v sudech se nazývá andělská daň(Angels' Share). Průměrně se na Slovensku za jeden rok takto může odpařit až 1% celkového objemu.

Borovička byla každoročně důkladně kontrolována a degustována až konečně po šesti letech spatřila světlo světa BVD Borovička Oak Aged. Je vyrobena řemeslně, bez lihu, umělých barviv a aroma. Existuje jen limitovaných 777 kusů ve speciální edici, která se bude opakovat jen jednou za 6 let.

Má nádhernou bronzovou barvu s podmanivou vůní a skvělou chutí rozinek, jalovce, kouře a pryskyřice. Zaručeně překvapí i ne-milovníky borovičky. Na našem e-shopu najdete také původní verzi nestarené Borovičky! Můžete je spolu ochutnat a porovnat, stačí kliknete-li sem.

Objevte pořádný kousek slovenské kultury a řemeslného lihovarnictví v láhvi!

Newsletter