Valentýn: 10 tipů na dárek pro muže + 10 tipů na dárek pro ženu

Jen málokterý ze Světových dní je takový oblíbený jako Valentýn: Svátek lásky a den zamilovaných. Už dávno však neplatí, že je určen výhradně dvojicím. Je to den, kdy se stále více otevírá i téma oslavy přátelství, projevení lásky a pozornosti rodině, rodičům a přátelům. Jsou to přece lidé, kteří mají v našich srdcích výjimečné místo. A protože láska může mít jakoukoliv podobu, připravili jsme pro vás i různorodé tipy, jakým dárkem na Valentýna potěšit vašich milovaných. Lahví vynikajícího alkoholu však rozhodně nezkazíte ani tradiční romantický večer ve dvou. Právě naopak, pečlivý výběr láhve výborně doplní kytici květin, výběrovou čokoládu, parfém, šperk i večeři při svíčkách. Kromě vína si můžete vychutnat i moderní míchaný drink nebo rozehřát se u sklenky rumu. Jaký tedy vybrat alkohol na Valentýna? Čtěte dál a inspirujte se našimi tipy!

10 tipů na valentýnský dárek pro muže

Když chcete projevit pozornost a odhalit výjimečné místo, které má muž ve vašem životě, řekněte to stejně výjimečným alkoholem. Níže pro vás vybíráme několik mimořádně zajímavých tipů. Ještě více je však najdete zde.

Dárky na Valentýna pro muže

Chairman's Reserve Vintage 2009 – inaugurační Vintage 2009 vydání od Chairman's Reserve. Směs dvou destilátů od St. Lucia Distillers, jeden vyrobený v měděném John Dare kotli a druhý v sloupcovém Coffey kotli. Ideální dárek pro muže, který má po vašem boku už léta své pevné místo.

Set 3 námorních rumů od A.H. Riise – odkaz na přítomnost, budoucnost i minulost Dánského královského námořnictva. Rumový dárek, který nadchne každého muže.

GinRaw Gastronomic Gin – gastoronomický gin z Barcelony vytvořený dvojicí podnikatelů a 4 naslovovzatými mistry: šéfkuchařem, sommeliérem, mixologem a parfumérem, kteří do ginu zapracovali výraznou dávku vlastního perfekcionismu.

Puerto de Indias Classic – Skvělý španělský gin, který byl destilován pomocí 130-letých Copper Stills. Má pronikavou citrusovou chuť, s tóny pryskyřice, jalovců a koření. Tento osvěžující gin dodá každému koktejlu mimořádně zajímavý nádech.

Legend of Kremlin Red & Gold – ruská vodka filtrovaná přes kvalitní filtry z mramoru, stříbra a platiny. Zabalená v poutavém knižním obalu jako z románu od Dostojevského.

Mamont Vodka – vodka pocházející z daleké Sibiře v láhvi ve tvaru mamutího klu. Mnohéříkající dárek pro neochvějného muže s povahou lovce.

Valentínsky darček pre muža: Mamont Vodka

Gran Duque de Alba XO – španělské brandy nesoucí jméno aristokrata. Velmi staré a velmi uznávané. A velmi výjimečné.

Chateau Rúbaň Alibernet – suché, svůdné víno s bordovo-fialovým odstínem. Plné chuti sladkého máku, přezrálých višní a trnek, džemu z černého rybízu a decentní vanilky.

Hamsik Prosecco Treviso DOC Extra Dry – svěží, lehké a harmonické prosecco s vůní zralých jablek a citrusových plodů. Ano, jsou to lahve s vínem a jménem slavného slovenského fotbalisty. Ideální dárek pro ty, kteří víno milují stejně jako fotbal (a vás).

Baileys Salted Caramel - pro muže, kteří sice jsou, ale ne až tak velcí fanoušci alkoholu. No o to raději mají sladkosti!

10 tipů na valentýnský dárek pro ženu

Co potěší ženu? Náš valentýnský výběr je směsí květin, šťavnatého ovoce a produktů, které kvalitou získaly pokud ne medaili, tak alespoň široké uznání. Řekněte ženě svého života, že je výjimečná. Výběr vám půjde opět o něco snáze s nejzajímavějšími tipy od našich dámských kolegyň. Pak taky ještě více našich tipů na valentýnský dárek pro ženu nájdete tu.

Dárky na Valentýna pro ženy

Santos Dumont XO Gewürztraminer – sladký brazilský rum, který zrál v sudech po víně Tramín červený. Jeho chuť připomíná balancování mezi sametovou sladkostí a komplexní chutí koření.

A.H. Riise Non Plus Ultra Ambre d'Or Excellence – úžasný rum v ještě hezčí láhvi s broušeného skla se skleněnou zátkou. Vytvořený z úcty k Francouzům a jejich mistrovské schopnosti vytvářet víno, bez něhož by kapky tohoto rumu nebyly tak skvělé.

Whitley Neill Rhubarb & Ginger Gin – v tomto ginu je něco velmi módní, a zároveň klidné, tradiční a rodinné. Je to rebarborově-zázvorový gin inspirovaný chutěmi klidného anglického života na venkově. Perfektní pro míchání Gin & Tonicu pro vaši drahou.

Cubical Kiss – hlavní přísadou toho ochuceného růžového ginu je Budhova ruka, aromatické a velmi módní asijské ovoce. V tomto případě doplněné i o jahody, borůvky a maliny, které tomuto ginu dodávají romantickou růžovou barvu.

Valentínsky darček pre ženu: Gin Cubical Kiss

Diamond Doll Stříbrná – pravá ruská vodka v designové sběratelské láhvi ve tvaru ikonické ruské panenky matrjošky. Pol láhve je v krásném červeném šatu a polovinu tvoří ornamentálně dekorované sklo. Skvělá vodka ve skvělé láhvi pro vaši sběratelku!

Mozart Chocolate Strawberry – lahodný rakouský likér s osvěžující sladkou příchutí bílé čokolády a jahod. Je vytvořen pomocí nejkvalitnějšího cukru, čerstvé smetany, kakaového másla, přírodní vůně čerstvých jahod a bourbon vanilky, která je smíchána s vysoce kvalitním destilátem.

Levanduland Levandulový likér – říká se, že 90 % žen levanduli miluje a zbylých 10 % nenávidí. Pokud má ta vaše co jen jednu drobnou věc s motivem levandule, vězte, že tenhle likér pocházející z levandulových záhonů na slovenském Záhorí ji mimořádně potěší.

The Irishman Irish Cream – lahodné spojení whisky a smetany, které získalo dvě medaile ze San Francisca. Jednoduše, to nejlepší pro vaši milovanou!

Pereg Rubinus Rosé – svěží a lehké rybízové víno s dílny slovenského vinařství Pereg. Pěstované v sadech s BIO certifikátem.

Miluron Cuvée Borůvka & Aronie – netradiční ovocné víno vyrobené z aromatické a velmi sladké odrůdy americké borůvky a trpké aronie. Exkluzivní a nadchne i milovnice zdravého životního stylu.

Newsletter
shop roku