29.05. 2020
Gin
Whitley Neill - gin inspirovaný chutěmi Afriky

Whitley Neill je prémiový výrobce London Dry Ginu, který byl uveden na trh v roce 2005 Johnnym Neillem. Jeho specifická chuť se vyznačuje dvěma rostlinnými složkami pocházejícími z Afriky. Ovoce ze stromu baobab a mochyně peruánské, která se dnes pěstuje v Jižní Africe. Právě toto ovoce dodává ginem Whitley Neill exotický nádech afrického podnebí a tím se odlišují od ostatních ginů.

Rodinná tradice ginu Whitley Neill

Rodina Neill začala s destilací v roce 1762 a Johnny Neill je již osmá generace, která zachovává dlouholetou rodinnou tradici. Od mládí rád experimentoval. Pod vedením své babičky zkoušel, jak se dá dramaticky změnit ostrost jalovce přidáním různých botaniky a ovoce.

Johnovou inspirací při tvorbě nových exotických chutí se stala jeho manželka, která pochází z Jižní Afriky. Často mu vyprávěla dojemné příběhy z jejího rodiště a právě takto se John dostal k Machovce či ovoci z Baobá, které spojil do jednoho unikátního ginu.

Machovka peruánska Baobab


Zaujímavosťou je, že z predaja každej fľaše ide päť penny (cca 0,05 €) do organizácie Tree Aid v Afrike, na pomoc pri zalesňovaní. Značka Whitley Neill je jedna z mála, ktorá urobila takýto verejný záväzok voči spoločenskej zodpovednosti.

Zajímavostí je, že z prodeje každé láhve jde pět penny (cca 0,05 €) do organizace Tree Aid v Africe, na pomoc při zalesňování. Značka Whitley Neill je jedna z mála, která učinila takový veřejný závazek vůči společenské odpovědnosti.

Vyrobený v Anglii, inspirovaný Afrikou

Gin Whitley Neill, destilovaný nedaleko Birminghamu, je vyroben ze 100% obilného lihu, který se během výroby mísí s výtažky z ovoce. Následně se destiluje v krásném starožitném měděném kotli, který má více než 100 let. Destilační přístroj s láskou nazývají "Constance".

Při výrobě se používá pouze nejčistší voda a aby se zajistila nejvyšší kvalita, každá z devíti rostlinných přísad je pečlivě vybírána.

Slogan Whitley Neill: "Vyrobený v Anglii a inspirovaný Afrikou", je přesný popis toho, co nás čeká při ochutnání tohoto jedinečného ginu.

Ve svém portfoliu má kromě již zmíněné mochyně, či ovoce z baobabu i další tradiční i exotické botaniky z celého světa, jako jalovec, koriandr, zázvor, rebarbora, citrónová tráva, pomerančová kůra, kůra cassia, kořen anděliky, či kořen kosatce.

Produkty Whitley Neill

Koktaily z ginu Whitley Neill

Sicilian Sunset

SICILIAN SUNSET

Ingredience:

  • 50 ml Whitley Neill Blood Orange Gin
  • 50 ml čerstvé pomerančové šťávy
    25 ml čerstvé limetkové šťávy
  • 10 ml tekutého medu
  • pomerančová kůra nebo sušený pomerančový plátek

Příprava:
Do šejkru s ledem přidejte Whitley Neill Blood Orange Gin, čerstvou pomerančovou šťávu, limetkovou šťávu a med. Tekutinu důkladně protřepejte a sceďte. Servírujte ve sklenici na martini nebo v koktejlovém sklenici coupette. Ozdobte pomerančovou kůrou nebo sušeným pomerančem.

Blood Orange Elder Flower Garden

Blood Orange Elder Flower Garden

Ingredience:

Příprava:
Do vysoké sklenice s ledem nalijte Blood Orange gin, bezový sirup a limetkovou šťávu. Promíchejte a následně přelijte zázvorovým tonikem. Ozdobte pomerančovým kolečkem a tymiánem.

Raspberry Gin & Tonic

Raspberry Gin & Tonic

Ingredience:

Příprava:
Dva citrónové měsíčky a maliny dejte do sklenice a popučte. Přidejte kostky ledu a další přísady. Jemně promíchejte a servírujte spolu s posledním citrónovým měsíčkem.

Clementine Negroni

Clemetine Negroni

Ingrediencie:

Příprava:
Přidejte všechny ingredience do poháru spolu s kostkami ledu a dobře promíchejte. Ozdobte plátkem čerstvé klementinky.

Newsletter