CocktAil: Spouštíme videoseriál o koktejlech vytvořených s pomocí AI a profesionálního barmana

Začínáme zcela nový seriál s video tutoriály o míchání koktejlů a drinků. Uznáváme, že podobných projektů a receptů na koktejly už existuje mnoho. Chtěli jsme pro vás vytvořit takový, který kráčí s moderní dobou, nabídne nevšední zážitek a také přísady použité do drinků budou snadno dostupné.

Proto jsme se do kreativního procesu rozhodli zapojit umělou inteligenci.
A ne jednu, ale rovnou čtyři.

Podívejte se na první video: Začínáme s CoctAilem

Zajímá vás, jaký koktejl vlastně naše AI Ema vymyslela? Už nyní ho najdete v úvodní části nového video seriálu CoctAil:

Tak co vy nato, zaujal vás? Ema vyhodnotila, že reakce testovaných subjektů na její koktejl byly nadprůměrné. Další videa budeme postupně přidávat na náš YouTube, Instagram a TikTok. Pokud jste zvědaví jak to bude pokračovat a na co všechno se můžete těšit, nezapomeňte potvrdiť odběr a dát nám follow na sítích.

Backstage: Jak jsme to celé udělali?

Umělou inteligenci (AI) jsme zapojili do procesu tvorby prakticky hned, jak tento nápad vznikl. Rozhodli jsme se rovnou využít aktuálně mimořádně populární ChatGPT. Jeho prvními úkoly bylo vymyslet název celé video série, recept na první koktejl a také jeho název. Následně jsme pomocí Midjourney vytvořili hlavní tvář série, která obdržela krásné jméno Ema. Stačilo už jen rozpohybovat její obličej a požádat ji, aby napovídala text, který mluví ve videu. S tím nám po technické stránce pomohly specializované aplikace D-ID a Narakeet.

Tolik k technické části. AI je úžasná technologie, která umí vymyslet zajímavé koktejly. Zručný pár živých rukou a s tím související řemeslo však nahradit nedokáže. A tak jsme si do seriálu pozvali i vycházející barmanskou hvězdu Milana Klokočku (nájdete ho i na Instagramu), ať Emine drinky připraví a odprezentuje.

Milan Klokočka pre Svet Nápojov

Newsletter