Na stranu
filtr produktů

Ze všech whiskey z USA, Jack Daniel 's se stal kultem. Je zde obrovský trh s památkovými věcmi Jack Daniel 'sa Old Time no.7 se vyskytuje pravidelně v každém baru na světě.

Přesné datum narození Jaspera Newtona 'Jack' Daniela není znám, protože jeho rodné záznamy byly zničeny během požáru soudní budovy. Různé zdroje uvádějí rok 1846, ale lihovar tvrdí, že to bylo v září 1850. Rok založení pálenice také není jednoznačný, ale bylo to v letech 1860 až 1880 v Lynchburg, Tennessee. Jack měl velšský a skotskou krev a byl jedním ze třinácti dětí. U Jacka pracoval i jeho synovec Lem Motlow. Lem byl zběhlý v matematice a vedl ve společnosti účetnictví.

V jedno časné ráno, Jack Daniel se pokoušel otevřít svůj sejf. Říká se, že často zapomněl na kombinaci av záchvatu zlosti do něj kopal. Jeho horlivost ho dohnala k tomu, že Jack utrpěl infekci v jednom ze svých prstů, která nakonec vedla k otravě krve. V roce 1907 převzal lihovar Lem, kvůli zhoršujícímu se zdraví Jacka. Jack zemřel v roce 1911. V minulých letech dvacátého století byl alkohol zakázán. V Tennessee byl zakázán v roce 1910 a Lem Motlow přemístil lihovar do St.Louis, později i do Missouri, Birminghamu a Alabamy. Zákazu se ale nakonec nevyhnul.

Lem se stal senátorem státu Tennessee a pomohl zrušit zákaz prodeje alkoholu a obnovil výrobu v roce 1938. Během druhé světové války se destilace zastavila na celostátní úrovni mezi lety 1942 a 1946. Byl nedostatek kvalitního obilí a lem obnovil produkci až v roce 1947, kdy našel dobrý zdroj. Stojí za zmínku, že Jack Daniel 's whiskey není bourbon navzdory stejným vlastnostem a také výrobním metodám. Je tu však jeden zásadní rozdíl. Whiskey se filtruje přes javor cukr a dřevěné uhlí před dozráváním. Tento proces má zásadní význam z hlediska konečného charakteru whiskey, plněného jako Tennessee Whiskey.

...zjistit více skrýt
Newsletter