Láskyplné spojení rumu a vína: Matusalem Insolito

Brzy je tu opět nejromantičtější svátek roku. Valentýn je milou příležitostí pro romantické rande, ale také dámskou jízdu nebo valentýnskou párty s přáteli při dobrém drinku. A my pro vás máme tip na drink, který perfektně podtrhne něžně laděnou atmosféru!

Matusalem Insolito: První růžový rum na světě

O rumech Matusalem jste určitě slyšeli (psali jsme o něm třeba i tady). Značka, která se pyšní produktem s titulem "koňak mezi rumem" přišla před nějakým časem i s limitovanou edicí rumu, kterou byste pohledem nerozeznali od láhve růžového vína. Je to ale opravdu jen zdání a chytrý design, který ukrývá první růžový rum na světě.

Matusalem Insolito Wine Cask: The First Pink Rum

Limitka se jmenuje Matusalem Insolito. Insólito (ve španělském, francouzském a italském překladu) vyjadřuje něco raritního, neobvyklého a posouvajícího hranice. Jeho autorkou je Cynthia Vargas, master blenderka značky Matusalem, která se inspirovala růžovými víny z francouzského regionu Provance.

Matusalem Insolito: Cynthia Vargas

Rum byl po smíchání přefiltrovaný přes dřevěné uhlí a následně další tři roky dozrával systémem solera v sudech po víně Tempranillo, které již tak dobré chuti rumu dodalo zvláštní šarm. Jednoduše láskyplné spojení dominikánského rumu a vína. Výsledkem je průkopnický rum, ze kterého bylo vyrobeno jen 8000 lahví.

Barva: křišťálová s lososově růžovými odlesky
Vůně: exotická, hroznové víno, melasa, ananas, dub, skořice
Chuť: lehká, mírně sladká, grilované ovoce, taniny
Závěr: středně dlouhý, ananas, pepř, víno, dub

Recepty na 3 valentýnské drinky s Matusalem Insolito

Jak si nejlépe vychutnat růžový rum? Způsobů je několik. Připravili jsme pro vás 3 tipy na jednoduché drinky, které zvládnete namíchat i doma a ohromit tak svoji společnost. Ještě lepší zprávou je, že kromě Valentýna se díky své jednoduchosti, lehké a svěží chuti výborně hodí i na léto. Tady to máte:

#1 Rondine Insolito

Rondine Insolito: Valentínsky koktejl s ružovým rumom Matusalem Insolito

V šejkru protřepeme rum Matusalem Insolito, citrónovou šťávu sirup a led. Přelijeme do sklenice, kterou si ideálně předem předmrazíme v mrazničce. Dolijeme růžovým šampaňským. Na závěr ozdobíme okvětními lístky růží.

#2 Spritzolito

Spritzolito: (Nielen) valentínsky rumový koktejl s Matusalem Insolito

Jednoduchý drink, který zvládnou i ti, kteří doma běžně drinky nemíchají. Dostane vás svou jednoduchostí, ale zároveň něžně pohladí všechny smysly.

Na tento drink si připravte sklenku určenou na burgundské víno. Do sklenice dáme led a Matusalem Insolito. Dolijeme proseccem a kvalitním tonikem od Thomas Henry. Promícháme, aby se ingredience propojily. Na závěr ozdobíme borůvkami.

#3 A co takhle vychutnat si růžový rum Matusalem Insolito jen tak?

Ružový rum Matusalem Insolito

Pokud nejste příznivci koktejlů, romantickou valentýnskou náladu určitě nezkazíte ani tehdy, pokud si tento něžně působící rum vychutnáte přímo ze skleničky. Oficiálně se totiž Matusalem Insolito doporučuje podávat ve sklenici spolu s bobulovým ovocem (hroznem, borůvkami, rybízem a ostružinami). Jen tak, bez vody nebo ledu při pokojové teplotě. A to si prostě nemůžete nechat ujít. Na zdraví!

Newsletter