06.07. 2021
Gin
Novinky od Whitley Neill - speciální edice ginů na léto

Značka Whitley Neill vyrábí London Dry Gin, který na trh v roce 2005 uvedl Johnny Neill v návaznosti na starou rodinnou tradici ve výrobě ginu.

Představení rodinné historie Whitley Neill

Rodina Neill začala s destilací v roce 1762 a Johnny Neill je již osmá generace, která zachovává dlouholetou rodinnou tradici. Od mládí rád experimentoval. Pod vedením své babičky zkoušel, jak se dá dramaticky změnit ostrost jalovce přidáním různých botaniky a ovoce.

Johnovou inspirací při tvorbě nových exotických chutí se stala jeho manželka, která pochází z Jižní Afriky. Často mu vyprávěla dojemné příběhy z jejího rodiště a právě takto se John dostal k mochyně či ovoci z Baobá, které spojil do jednoho unikátního ginu.

Horké letní novinky

Představujeme vám nové letne ochucené Giny od značky Whitley Neill. Tato značka na začátku tohoto roku uvedla na trh horké novinky na letní sezónu. Ptáte se proč na letní? Whitley Neill představili 3 ochucené Giny: meloun - kiwi, jahoda - pepř a brazilská limetka. Tyto příchutě dělají sliny na jazyku už jen z názvu. Jsou vhodné na teplé letní dny, které plánujete strávit ať už po boku přátel v baru, na zahradě, u moře nebo doma s rodinou.

Poznejte 3 letní speciály od Whitley Neill

1) Whitley Neill Watermelon & Kiwi Gin

Představujeme vám osvěžující výbuch tropických chutí šťavnatého vodního melounu, který je vyvážený kyselkavé chutí kiwi a britské jalovce. Tyto exotické chutě vám zpříjemní horké letní dny a večeře po boku přátel nebo na lehátku v zahradě. Gin je inspirován krásným africkým ostrovem Mauricius, ve zkratce je to dovolená v láhvi.

Vůně: jalovec, ovoce, meloun
Chuť: kiwi, meloun, citrusové ovoce, sladká
Závěr: mírně tóny jalovce a koriandru

2) Whitley Neill Strawberry & Black Pepper Gin

Je to sice neobvyklá kombinace ale po ochutnání zjistíte, že spolu tvoří úžasnou souhru chutí. Jahody se pěstují v Devonu na domácích sadech rodiny Neillovcov. Osvěžující a tropická příchuť vám rozzáří všechny smysly. Výborně červené zralé jahody nabízejí v tomto ginu sladkost, která je vyvážená nádechem pepře a jalovce. Doporučujeme si zhotovit z tohoto ginu koktejl na osvěžení.

Vůně: jahody, koriandr
Chuť: sladká, pepř, jalovec
Závěr: jemné tóny jalovce a pepře

3) Whitley Neill Brazilian Lime Gin

Limetková příchuť je vynikajícím výběrem pro tento letní gin. Sluncem políbení brazilská limetka a anglická jalovec probouzejí chuťové buňky, které z něj dělají skutečně osvěžující letní nápoj vhodný pro každou příležitost.

Vůně: jalovec, citrusové plody
Chuť: limetka, citron, citrusy, tropické ovoce
Závěr: jemné tóny jalovce, koriandru a koření

Tyto lahodné letní Giny se úžasně hodí v horkých letních dnech ve formě vychlazených koktejlů. Na našem e-shopu si můžete zakoupit set těchto ginů, stačí kliknout sem.

Koktejl na inspiraci

Univerzální jednoduchý koktejl pro letní Giny od Whitley Neill

Gin & Tonic

Ingredience:
■ 50 ml letní gin Whitley Neill
■ 60 ml Thomas Henry Botanical tonik
■ 20 ml čerstvá citronová šťáva
■ 20 ml čerstvá limetková šťáva

Příprava:
Do sklenice s ledem nalijte jeden z letních ginů Whitley Neill, přidejte citronovou i limetkovou šťávu a dolijte tonikem Thomas Henry Botanical. Jemně promíchejte a ozdobte plátkem limetky, melounu nebo jiného ovoce.

Více letních koktejlů naleznete po kliknutí sem.

Newsletter