06.05. 2022
Gin
Hernö: Švédská dokonalost v láhvi

Všechno to začalo vášní, která narostla, když mladý Jon Hillgren odešel do Londýna. Našel si práci a začal se živit jako barman. Tam objevil okouzlující svět ginu.

Po letech výzkumu a studií ginu, univerzitním diplomu z politologie a práci byrokrata měl Jon ve své hlavě velkolepý plán založit vlastní značku ginu. V roce 2011 založil společnost Hernö Gin a koupil spolu s jeho manželkou farmu v Dala.

O rok později požádal svou manželku, sestru a jejího manžela Mathiase, aby investovali do jeho impozantního snu. Díky jejich štědrosti dokázal postavit první lihovar, do kterého nainstaloval měděný destilační přístroj Kierstin.

V prosinci 2012 byl Herno Gin uveden na trh ve třech místních prodejnách Systembolaget. Lidé stáli v dlouhých řadách, aby získali alespoň jednu láhev tohoto ginu. V roce 2013 nastal přelom, kdy se stal Hernö Dry Gin nejvíce oceněným na soutěži International Gin Masters. Tak začal velkolepý příběh dnes světoznámé značky Herno.

V dnešních dnech je značka předním světovým výrobcem řemeslného ginu a zároveň nejvíce oceňována značka ginů v Evropě.

Tekutý požitek v láhvi

Když spojíte fantastickou chuť, hedvábnou vůni, mimořádnou kvalitu a minimalistický design vznikne gin Herno. V každé láhvi najdete pořádný kus švédské přírody, ze které jsou tyto giny pedantně vyrobeny. Každá ingredience prochází přísnou kontrolou kvality a ručně se třídí.

Zakladatel značky Hernö nám prozradil velkou novinu! Volal mu ohromený delegát ze soutěže The Spirit Business Gin Masters, který mu oznámil, že získali sedm Master ocenění a 13 zlatých medailí! Překonali tak svůj vlastní rekord z roku 2020, který ještě nikdo nikdy nepřekonal.

Ve videu níže můžete vidět jak probíhá destilace ginu:

Vlajkové lodě značky Hernö

Vybrali jsme pro vás čtyři nejoblíbenější a podle nás nejchutnější giny ze sortimentu destilérky. Samozřejmě, že všech 6 druhů z nabídky Hernö naleznete na naší stránce. Stačí kliknúť sem.

1, Hernö Dry Gin

Perfektní Dry gin, který je vyroben z organických botaník. Výborné se hodí do různých koktejlů, long drinků a hlavně ve formě Gin&Tonic. Má výbornou jalovcovou chuť s tóny vanilky, skořice, květin a bylinek. Získal již více než 9 celosvětových ocenění!

2, Hernö Pink Gin

Ano, čtete správně! Jedná se o růžový gin, který však není v růžovou barvou, ale svým osvěžujícím ovocným vnitřkem. Po ochutnání ucítíte výrazné tóny ovoce, květin, jalovce a citrusů. Neobsahuje žádná barviva, přidaná aroma nebo cukr. Získal již více než 5 ocenění!

3, Hernö Old Tom Gin

Velmi zajímavý 43 % gin s ještě zajímavějším příběhem. Design láhve pochází z 18. století, kdy byl gin zakázán. Černá dřevěná kočka umístěná nad barem znamenala, že v podniku podávají nelegální nápoje. Legenda říká, že když měla kočka v ústech penny, gin byl servírován přes ukrytou hadičku v jedné z tlapek. Hernö Old Tom Gin získal již více než 3 ocenění!

4, Hernö Juniper Cask Gin

Vždy jste chtěli vědět, jak může chutnat opravdu kvalitní gin, který zral v sudech? Máme pro vás řešení! Nejde však jen tak o obyčejné sudy. Jedná se o první gin na světě, který zral 30 dní v sudech z jalovcového dřeva. Každá láhev je očíslována a ručně zapečetěna včelím voskem.

Chcete-li se o těchto fantastických ginech s minimalistickým designem dozvědět ještě více a zároveň si prohlédnout celou nabídku Hernö spolu s cenově zvýhodněnými sety, neváhejte kliknout sem! Nabídka setů platí pouze do konce jara nebo vyprodání zásob. Na zdraví!

Newsletter