Glen Scotia: Destilérka, která nikdy nepřestane překvapovat!

Jak už znáte z minulého blogu, značka Glen Scotia je známá skotská destilérka, která loni získala ocenění „Nejlepší skotská whisky destilérka roku 2021“ a také medaili „Nejlepší whisky na světě“.

Před nedávnem se stalo opět něco neuvěřitelného. Jejich další prémiová whisky Victoriana získala opět exkluzivní ocenění! V tomto blogu se dozvíte něco o této výborné whisky, což znamená zkratka NAS a objevíte speciální novinku vyrobenou jen pro Svět nápojů!

1, Novinky!

Před malou chvilkou k nám na sklad dorazil kamion plný limitovaných specialit ze skotska!

Glen Scotia Campbeltown Harbour

Neexistuje nic lepšího než spojení pravé skotské whisky a historie. Jedná se o příjemnou whisky, plnou osvěžující vůně a pronikavé kouřové chutě. Je vyrobena na poctu ikonického přístavu Campbeltown známého jako, the Victorian Whisky Capital of the World, přes který v minulosti proudily whisky do širého světa.

Jak je u značky Glen Scotia známo, použili ke zrání ty nejexkluzivnější prvoplněné ex-bourbon sudy, jaké ve sklepě našli. Whisky se nachází v dárkové krabičce, na které můžete spatřit starý přístav Campbeltown.

Má zářivou jantarovou barvu se zlato-žlutými odlesky. Její mořská vůně vám vnikne do těla a znejistí smysly kvetoucími fialkami, levandulí a vanilkou. Na konec vás překvapí středně dlouhým suchým závěrem s tóny kouře, pepře a himálajské soli.

Glen Scotia Single Cask 2016 Slovakia Exclusive

Díky našemu profesionálnímu týmu jsme si pro vás připravili speciální limitovanou edici fantastické whisky z přístavního města Campbeltown ve spolupráci se značkou Glen Scotia. Připravte se na mimořádně silnou klasiku, která rozproudí vaši krev a roztančí vaše mlsné jazýčky.

Má nádhernou vůni ovoce s tóny šťavnatých rozinek, jahod a broskví doplněnou kořeněnou chutí hřebíčku, ořechů a dřeva. Byla destilována v roce 2016 a zrála v jediném prvo-plněném ex-red wine Bordeaux Hogshead sude s číslem 21/756-8.

Bylo vyrobeno pouze 282 kusů s 57,7 % obsahem alkoholu. Nachází se v černo-bílé dárkové tubě s označením Slovakia Exclusive a logem Svět nápojů.

2, NAS whisky

Určitě jste se setkali ať už při kupování whisky, na fórech nebo ve skupinách se slovem NAS. Nejde však o jiný typ nebo značku! NAS je zkratka, která jednoduše znamená „No Age Statement“ a v překladu bez udání věku.

Bez udání věku jednoduše znamená, že na samotné láhvi není uveden žádný věk. Podle zákona, pokud na láhev uvedete údaj o věku, pak každá kapka v ní musí obsahovat stejný nebo starší věk.

Každá skotská NAS je legálně vázána zralostí alespoň tři roky, což je skotský zákon o whisky, ale může obsahovat 12letou nebo 8letou. Bez udání věku má palírna větší flexibilitu v tom, co vyrábí.

V našem sortimentu můžete najít hned několik známých a velmi oblíbených whisky, jako například Glen Scotia Victoriana, Johnnie Walker Red Label, Talisker Skye, Arran Barrel Reserve, Pure Scot Signature NAS Blended Whisky nebo Bladnoch NAS Vinaya.

Glen Scotia Victoriana

Mimořádně výborná whisky, která je inspirována viktoriánským obdobím. Zrála v prvoplněných ex-bourbon sudech, ze kterých byla přelita do ex-sherry Pedro Ximénez a spálených dubových sudech vybíraných Master Blenderem. Přesto, že prošla zráním je označena jako NAS.

Získala obrovské množství celosvětových ocenění a medailí, za svou fantastickou chuť a nadprůměrnou kvalitu. Nejnovější přírůstek přibyl na soutěži v San Francisku, kde získala zlatou medaili „Nejlepší NAS whisky roku 2022“.

Do lahví byla naplněna s 54,2 % obsahem alkoholu (Cask Strength). Pochází z ikonického přístavu Campbeltown, přes který v minulosti proudily whisky do širého světa.

Připravte se na pořádnou vlnu mořské slané vůně s tóny mírně opečeného cukru, kouře, čerstvé citrónové kůry. Následně ucítíte stupňující ovocnou chuť doplněnou uhlím, pepřem, kouřem a dřevo. Závěr je přiměřeně dlouhý se sladkou chutí červených hroznů, hořké čokolády, kakaa a oliv.

Chcete-li zakoupit whisky Glen Scotia sobě nebo vaší blízké osobě, určitě spěchejte! Jedná se o limitované edice, což znamená, že existuje pouze omezený počet kusů. Stačí, když kliknete sem a můžete si ihned objednat.

Newsletter