Glen Scotia: Dvě největší světová ocenění v jeden rok

Glen Scotia je známá skotská značka whisky, která byla založena v roce 1832. Jedná se o jednu z nejmenších whisky destilérek ve Skotsku, ale i přesto dokázala dosáhnout něčeho neuvěřitelného! Poprvé v historii získala jedna destilérka dvě nejvyšší možná ocenění ze světa whisky.

Značka Glen Scotia

Historie této značky začíná v roce 1832 na jihozápadě skotská. Ve velmi krátké době si získala srdce mnoha lidí a změnila se v jednoho z nejoblíbenějších výrobců v oblasti Campbeltown. Pomohla se stát regionu jedním ze skotských gigantů ve výrobě whisky.

Chvíli po založení Glen Scotia nastal ve městě „boom“ ve výrobě whisky a v roce 1835 se ve městě nacházelo 29 destilérek. Vznikla tak velká nabídka, ale poptávka byla malá a do roku 1929 setrvaly pouze 3 destilérky, mezi které patřila i Glen Scotia.

Destilérka si prošla velmi těžkým a složitým obdobím ať už šlo o krizi, změnu vlastníků nebo několikrát zastavenou výrobu. Vše se změnilo až v roce 2014, kdy ji koupila společnost Loch Lomond Group, která investovala a rozvíjela tuto legendární značku.

Dvě největší světová ocenění

Glen Scotia byla oceněna jako „Nejlepší skotská whisky destilérka roku 2021“ a také získala medaili „Nejlepší whisky na světě“. Je to poprvé, co jedna destilérka získala tato dvě ocenění v jeden rok! Tato ocenění dokazují, že i malá destilérka může dokázat hodně.

Medaili za nejlepší whisky na světě získala velkolepá a v první řadě delikátní Glen Scotia 25 letá skotská Single Malt whisky.

Poznejte tři základní pilíře destilérky Glen Scotia

Na tomto seznamu se nacházejí 3 skvělé skotské whisky, které pocházejí z dílny Glen Scotia. Získali velké množství ocenění a medailí z celého světa za svoji excelentní kvalitu, neodolatelnou vůni a úžasnou chuť.

1, Glen Scotia 15 letá

Plnohodnotná skotská Single Malt whisky bez přidaného barviva a filtrace chladem. Zrála v amerických dubových sudech, které osobně vybíral Master Distiller Iain McAlister a dohlížel na proces zrání. Ve videu výše si můžete prohlédnout ochutnávku této výborné whisky. Chcete-li se o Glen Scotia 15 letá dozvědět více stačí kliknout sem.

Ocenění:
Zlatá medaile ze San Francisco World Spirits Competition, 2021
Zlatá medaile z The Spirits Business, 2021
Zlatá medaile z International Spirits Challenge, 2020
Stříbrná medaile ze Scottish Whisky Awards, 2019
Zlatá medaile z World Whiskies Awards, 2016

2, Glen Scotia 18 letá

Je luxusní Single Malt skotská whisky bez přidaných barviv a filtrace chladem. Zrála 17 let v amerických dubových sudech a 1 rok v prvo-plněných ex-sherry Oloroso sudech. Po vyzrání se whisky naplnila do lahví s 46 % obsahem alkoholu, které se následně vloží do krásných zlatých dárkových krabic. Chcete-li se o Glen Scotia 18 letá dozvědět více stačí kliknout sem.

Ocenění:
Zlatá medaile z International Spirits Challenge, 2021
Zlatá medaile z The Spirits Business, 2021
Zlatá medaile ze San Francisco World Spirits Competition, 2020
Zlatá medaile z International Spirits Challenge, 2020

3, Glen Scotia 25 letá

A na závěr zde máme prvotřídní 25-letou skotskou Single Malt whisky, která zraje v amerických dubových sudech a zraje v prvo-plněných ex-bourbon sudech, což jí dodává výjimečnost a skutečný charakter. Následně se naplní do lahví s 48,8 % obsahem alkoholu. Vyrábí se bez barviv a filtrace chladem. Láhev se nachází v minimalistické dřevěné dárkové krabici. V roce 2021 byla prohlášena za nejlepší whisky na světě. Chcete-li se o této skutečně výjimečné whisky dozvědět více stačí kliknout sem.

Ocenění:
Nejlepší whisky na světě ze San Francisco World Spirits Competition, 2021
Platinová medaile ze San Francisco World Spirits Competition, 2020
Platinová medaile z International Spirits Challenge, 2020
Zlatá medaile z International Spirits Challenge, 2020
Zlatá medaile z World Whiskies Awards, 2019

Limitované edice

Glen Scotia také nabízí každoročně 2 speciálně limitované edice whisky. Jedná se o Seasonal Release nebo Festival edition. Letos šlo o Glen Scotia 12 letá Seasonal Release 2021 a Glen Scotia Festival Release 2021 10 letá. Jednu z nich stále máme tak neváhejte! Jedná se o limitovanou edici, což znamená, že existuje pouze omezený počet kusů. Stačí pokud kliknete sem a můžete si ihned objednat s doručením zdarma!

Chcete-li zakoupit jakoukoli z těchto prvotřídních vysoce-oceňovaný whisky z destilérky Glen Scotia určitě vám nejprve doporučujeme vyzkoušet jeden z degustačních setů, které máme v nabídce. Stačí, když kliknete sem a můžete si prohlédnout naši nabídku whisky Glen Scotia.

Newsletter