MAEN The Perfect Circle Whisky: Japonské umění spojené s moderním dramem

Japonsko má velmi dlouhou historii, kterou doprovází známí a zruční umělci. Do světa alkoholu tato země přinesla mnoho exkluzivních a netradičních kousků whisky, koňaku i rumu. V tomto článku objevíte neobyčejnou whisky Maen spojenou s tradičním uměním a minimalismem.

MAEN The Perfect Circle Whisky

Při pohledu na logo nacházející se na láhvi a krabičce si ihned vzpomenete na film Arrival, kde vědci pomocí kaligrafie dokázali komunikovat s mimozemšťany. Logo pro whisky Maen vytvořila vlastnoručně japonská umělkyně Juju Kurihara, která se začala učit kaligrafii již ve věku 13 let.

Tento „kruh“ je formálně napsaný ensō!! Jde o posvátný symbol v zen buddhismu, který znamená kruh nebo sounáležitost. Tradičně se kreslí pouze jedním tahem štětce jako meditativní praxe, která uvolňuje mysl a umožňuje tělu tvořit. Jakmile je nos nakresleno, už ho nesmíte změnit. Představuje charakter osoby, která jej nakreslila.

Whisky pochází z města Takacho, které je známé výrobou nejlepšího rýžového vína. Jedná se o prémiový blend přezdívaný jako „skvělý moderní dram“. Byla vytvořena ze sladových a obilných whisky, které byly destilovány 23-krát pomocí Copper Pot a zraly 3 až 5 let v amerických ex-bourbon sudech z bílého dubu.

Připravte se na osvěžující ovocnou vůni plnou citrusů, vanilky a lékořice, kterou doprovází jemně kořeněná chuť s tóny medu, pražených mandlí a čerstvých meruněk. Má půvabnou jantarově-oranžovou barvu, která připomíná západ slunce (Golden hour).

Pokud se vám už sbíhají sliny a toužíte ji ochutnat, stačí kliknout sem a budete přesměrováni na naši stránku, kde si tento skvost můžete objednat.

Newsletter