18.11. 2021
Rum
Matusalem: Rumy se 150-letou tradicí

Matusalem je tradiční značka rumu, která pochází z tropické Kuby. Vznikla v roce 1872 a patří mezi nejoblíbenější a nejzajímavější značky na světě. V době svého vzniku byla žádanou ikonou ve světě rumu. Matusalem vytváří výborné a vysoce kvalitní rumy s dlouholetou tradicí jen za pomoci domácích obyvatel.

 

Destilérka Matusalem se nachází na jihovýchodě Kuby ve městě Santiago de Cuba. Jedná se o druhé největší město na Kubě, které na konci 19. století začalo rychle prosperovat. Proto se tam začali stahovat podnikatelé a velké společnosti. Z toho důvodu se rozhodli vizionáři Benjamín a Eduardo Camp spolu se svým partnerem Evaristem Álvarezem vytvořit společnost s názvem Matusalem. Název Matusalem byl inspirován biblickou postavou Methuselah, která žila 969 let.

V roce 1959 přišel k moci Fidel Castro (komunistický diktátor) a přinutil rodinu Álvarezových uprchnout z Kuby do Dominikánské republiky. Claudio Alvarez z (5. generace) tam znovu obnovil výrobu značky Matusalem.

Kubánska tradice v láhvi

Rumy Matusalem jsou výjimečné tím, že se vyrábějí speciální metodou Solera a dozrávají ve 200-litrových ex-bourbon sudech z bílého dubu. Sudy se před plněním vypálí, aby se rozvinuly tóny jako vanilka, sušené ovoce a karamel. Pokud jde o plnění do lahví, to probíhá pod přísnou kontrolou a podle 140 letých pravidel, která zavedla rodina Álvarezových.

V roce 2000 získala značka Matusalem velké množství medailí a ocenění za své skvostné rumy, díky čemuž se staly uznávanými po celém světě. Nejvíce ocenění však získal rum Matusalem Gran Reserva 15. Nešlo jen tak o obyčejná ocenění ale o celosvětově uznávané mezinárodní soutěže a výstavy, díky kterým ho americký institut označil za nejlepší rum na celém světě. Matusalem Gran Reserva 15 dostal přívlastek Cognac des Rums.

Značka si prošla dlouhým a těžkým obdobím, ze kterého se naštěstí posbírala a stala se jednou z nejoblíbenějších značek rumů na světě. Právě proto jsme hrdí na to, že si nás značka Matusalem vybrala za svého hlavního a jediného distributora jejich rumů na Slovenskou republiku.

Poznejte 4 vlajkové lodě značky Matusalem

Samozřejmě všechny tyto rumy naleznete na naší stránce. Stačí kliknout sem.

1) Matusalem Gran Reserva 15

Dominikánský Blended rum s kubánskými kořeny označovaný jako „Cognac rumů“. Receptura se nezměnila již 140 let! Dozrává v ex-bourbon sudech a vyrábí se ze směsi rumů, které průměrně zrály 15 let speciálním systémem Solera. Jedná se o opravdu lahodný rum plný překvapivé chutě a osvěžující vůně. Připravte se na to, že už jen po jediném doušku roztančí vaše chuťové pohárky.

Vůně: karamel, vanilka, dřevo
Chuť: bohatá, ovoce, dub, vanilka, pepř
Závěr: hladký, vanilka, dub

2) Matusalem Clásico 10

Dominikánský tmavý rum s obzvlášť silnou a exotickou chutí. Vyrábí se speciálním procesem Solera a dozrává v ex-sherry, ex-brandy a ex-cognac dubových sudech. Jedná se o opravdu neočekávanou chuť. Nejlépe uděláte pokud ho ochutnáte sami a necháte se překvapit.

Barva: jantarová
Vůně: cukr, melasa, karamel, dub, vanilka
Chuť: pepř, pečivo, karamel, krém
Závěr: sladký, krémový, kořeněný

3) Matusalem Solera 7

Máme zde opět velmi zajímavý a chutný rum, který vás překvapí nejen vůní, ale hlavně chutí. Zraje 7 let v dubových sudech systémem Solera. Má velmi výrazný a okouzlující závěr plný tónů pepře, pomeranče a melasy.

Barva: tmavý-jantar
Vůně: sladká, pepř, dub, karamel, ovoce
Chuť: vanilka, med, brandy, máslo, karamel
Závěr: koření, pomeranč, melasa

4) Matusalem Gran Reserva 23

Unikátní a hlavně prémiový dominikánský Blended tmavý rum se vyrábí ze směsi rumů, které průměrně zrály 23 let speciální metodou Solera. Jedná se o jemný rum z produkce Matusalem, který zrál ve francouzských dubových sudech, díky čemuž získal neodolatelnou sladkou chuť ovoce, medu, ořechů a dřeva.

Barva: jantarová
Vůně: čerstvý med, sirup, mandle, dřevo
Chuť: krémová, bohatá, ovocná, sladká, cukr
Závěr: kořeněný, dlouhý a hřejivý

Newsletter