24.08. 2021
Rum
Neptune: Vládce oceánů od Foursquare

Destilérka rumu Foursquare z ostrova Barbados uvedla na trh velmi zajímavý rum, který získal více než 70 medailí a ocenění za kvalitu, chuť a ekologii. Ale nejprve si pojďme říci nějaké základny informace o Foursquare.

Foursquare se nachází na bývalé cukrové plantáži, která vznikla přibližně v roce 1720, na malém karibském ostrově Barbados. Destilérka znovu otevřela rodina Seale v roce 1996. V současné době ji řídí Richard Seale. Výjimečný výběr sudů představuje jedinečnou a vzácnou nabídku destilérka Foursquare. Tyto sudy osobně vybíral Richard Seale pro tu nejlepší kvalitu. Jeho osobní projekty spatřily světlo světa až tehdy, když měl pocit, že mají výjimečnou kvalitu. Rumy z Foursquare jsou nejoblíbenější a nejlepší na světě! Také produkuje destilérka více značek, jako například: Equiano, McCoy, Sixty Six, R.L.Seales a Doorly 's.

Co je Neptune rum ?

Neptune Rum je pojmenován po starořímské bohu Neptunovi, vládci vod, moří, oceánů a větru. Ochraňoval nejen přírodu ale i živočichové. A proč právě Neptun? Čtěte dál a dozvíte se.

Společnost Neptune Rum byla založena v roce 2017 v Cheltenhamu na jihozápadě Velké Británie. Hlavní myšlenka společnosti Neptune je vyrábět výjimečné a poctivé rumy udržitelným způsobem z čistě přírodních přísad, ale hlavně podpora čištění vody a břehů od současného znečištění a škod. Zakládají si na podpoře charitativních organizací a iniciativ, které čistí vody a břehy hlavně od plastů a odpadků. I vy tak můžete přispět k čištění vod zakoupením rumu od Neptune. Při výrobě rumu se drží těchto pěti zásad:

Žádný přidaný cukr
Žádná umělá sladidla
Žádné umělé aroma
Žádné konzervační látky
Žádné umělá barviva

Neptune rumy:

Barbados Gold

Tento opravdu velmi výjimečný rum je směsí rumů, které zrály tři, pět a osm let. Je vyroben z čisté melasy a cukrové třtiny, samozřejmě byl destilován v destilérce Foursquare na Barbadosu. Stejně i dozrává ve Foursquare, v amerických sudech po bourbonu, což je velmi důležité z hlediska účinku tropického zrání v teplém podnebí. Klíma Barbadosu poskytuje správné podmínky k tomu, aby se chutě z dubových sudů vsákly do rumu. Zraje v dozrávacích domcích při teplotě 27 °C. Konečná fáze výroby zahrnuje specifický proces filtrace za studena a přidání měkké pramenité vody k ředění rumu ze 68 % na 40 %. Následně se převáží do Velké Británie, kde je plněn do lahví bez přidaných barviv a cukru.

Rum Neptune je ideální na vychutnávání s ledem, v drinku nebo na popíjení po boku přátel. Výjimečně hladká chuť s tóny meruněk, banánů a kokosu, které se na závěr mění na med a vanilku. Má úžasnou kvalitu. Důkazem je více než 70 získaných ocenění a medailí za kvalitu, chuť a ekologii.

Barva: přírodní zlatá
Vůně: javorový sirup, čerstvá meruňka, vanilka, koření, ořechy, dub
Chuť: broskev, kokos, banán, vanilka, koření a med
Závěr: středně dlouhý a sladký, karamelizovaný hnědý cukr

Caribbean Spiced

Kořeněná verze Neptune rumu je ideální pro míchané drinky a koktejly. Caribbean Spiced rum je směsí mistrovských karibských zlatých rumů, které zrály tři, pět a osm let. Vyrábí se na bázi melasy v karibských destilačních nádobách. Následně se nechá nejméně 3 roky zrát v amerických sudech po bourbonu. Je infúzovaný tropickou papájou, damiánou, ovocem, vanilkou a skořicí. Dokonale se hodí do letních drinků a koktejlů, které si můžete vychutnat po boku vašich přátel.

Barva: jantarová
Vůně: ovocné tóny, žvýkačka, sladká, mango
Chuť: pepř, vanilka, cukr, tropické ovoce
Závěr: dlouhý, hřejivý a jemně kořeněný, silné tóny vanilky

Nezapomeňte, že jako Neptune Barbados Gold, tak i Neptune Caribbean Spiced už najdete online i na Svetnapoju.cz. Neváhejte tyto výjimečné a speciální nápoje z destilérky Foursquare z ostrova Barbados ochutnat!

Newsletter