07.10. 2021
Rum
A.H.Riise degustační kalendář - ochutnejte historii rumu

Horká novinka z destilérka A.H. Riise! Rumový degustační kalendář A.H. Riise 24 Experiences 2021 vám zpříjemní chladné podzimní počasí a zkrátí předvánoční čas. Svým obsahem dokáže potěšit chuťové pohárky během celého roku a díky designu zaručeně překvapí také jako dárek na Vánoce nebo jiné výročí.

Historie značky A.H. Riise

Dějiny značky A.H. Riise se začaly psát v roce 1834. Mladý přírodovědec a lékárník Albert Heinrich Riise byl tehdy osloven zástupci dánské vlády s nabídkou otevřít si první oficiálně uznanou lékárna v západní části Karibského moře, na ostrově Svatý Tomáš.

V roce 1838 začíná Albert, v jeho nové lékárně, experimentovat s kvašením šťávy z cukrové třtiny. Jeho prvním výrobkem se stane "bay rum". Produkt, který doporučuje jako lék, či vodu po holení ... Až mnohem později, po mnoha dalších pokusech se z něj vyvine rum jaký známe dnes. To zcela určitě výrazně přispělo k pozdější prosperitě značky A.H.Riise. Kromě toho byl však Albert také úspěšný ve vývoji a v prodeji hořkých nápojů, které se v dávných dobách používali jako lék na žaludeční potíže. Jeho zájem o botaniku a využití karibských exotických rostlin, šikovnost, obrovský talent a důraz na detail se v produktech A.H.Riise odrážejí až do dnes.

Dokonalý degustační kalendář od A.H. Riise

Kalendář vzdává hold všemu, co se Albertovi Heinrich Riiseovi podařilo dosáhnout a hlavně, že díky němu vznikla jedna z nejlepších destilériek rumu na světě. Balení je ve formě knihy, která má velmi realistický design a z prvního pohledu si opravdu pomyslíte, že jde opravdu o knihu. Nuž, opak je pravdou! Po otevření zjistíte, že jde o rumový degustační set s 24 otevíracími dvířky. Za každým okénkem najdete miniaturu o objemu 0,02 l. Kalendář vám umožní ponořit se do dob minulých a prozkoumat nabídku těch nejlepších rumů A.H. Riise a Santos Dumont.

Santos Dumont patří pod společnost A.H. Riise a vyrábí velmi kvalitní brazilské rumy, které jsou proslulé po celém světě. Tajemství jejich rumu spočívá ve skvělé směsi ze 100% panenské cukrové třtiny, která zraje v sudech po Burboa a sherry Pedro Ximenez. Každý z rumů má jedinečnou sladkou chuť, která vám vykouzlí úsměv na tváři. Pokud se chcete dozvědět o historii, která změnila svět ale i hodně zajímavosti o značce Santos Dumont stačí kliknout sem.

A.H. Riise má i speciální edici rumů, které jsou věnovány námořním složkám dánské armády. Tato edice se nazývá A.H. Riise Royal Danish Navy a každý produkt z ní se nachází v kalendáři. Všichni námořníci sloužící na dánských obchodních nebo vojenských lodích museli dostat předepsanou pravidelnou denní dávku rumu. Rum přerozdělí kapitán, který se staral, aby námořníci během plavby dodržovali pitný režim. Pití rumu jim nejen zlepšilo náladu ale hlavně chránil námořníků před mořskou nemocí a zvracením. Pokud se chcete dozvědět o těchto rumoch víc, tak stačí kliknout sem.

V kalendáři se nacházejí i speciální limitované edice jako Santos Dumont Hors D'age Heritage a A.H. Riise Signature, které ještě nebyly spuštěny do prodeje! Během degustace rumů si můžete přečíst kopii více než 100 ročních novin, podobných jako vidíte na obrázku výše. Dočtete se o různých zajímavostech v době, kdy se začaly vyrábět první rumy značky A.H. Riise. Například jak Dánska válečná loď (Jylland) zakotvila v přístavu St. Thomas a měla na palubě královského guvernéra. Nebo o ohnivé katastrofě, která pohltila celou lékárna Alberta Riisa a zničila ji. Tyto příběhy a mnoho dalších na vás čeká během ochutnávky těchto výborných rumů.

Ať už je vaše blízká osoba začátečník nebo profesionál ve světě rumů, zaručeně ho tímto skvělým dárkem potěšíte. Jde o limitovanou edici, což znamená, že existuje pouze omezený počet kusů. Stačí kliknout sem a můžete si ihned objednat s doručením zdarma!

Newsletter