Na stranu
filtr produktů

Cihuatán - Ron de El Salvador je umělecko-řemeslný rum inspirovaný bohatou starověkou mytologií světa Mayů. Mayové byli neutuchavě zvědaví, co je přivedlo ke zkoumání hvězd, matematiky, objevování nových území a kreativitě, která předběhla svou dobu. Tatáž zvědavost se v dnešním světě stala podnětem pro vznik historicky prvního 100% salvadorského rumu, který je s láskou a hrdostí vyráběn v srdci mayského údolí Cihuatán ve Střední Americe.

Právě tam se pod ochranou pohoří Guazepa nachází mladá a zatím jediná salvátorská destilérka, která vznikla v roce 2004. Štíty tohoto pohoří bdějí nad údolím připomínají rysy obličeje spící ženy považované za strážkyni a bohyni plodnosti a prosperity údolí. Spící žena se tak stala srdcem příběhu rumů Cihuatán a designu jeho lahví. Na každé z nich se spící žena obrací na vybrané mayské bohy a přimlouvá se za prosperitu okolního údolí a jeho obyvatel. Design lahví je přizpůsoben jednotlivým edicím rumu Cihuatán a dotvořen legendárními mayskými prvky. Autentičnost tohoto salvadorského rumu definitivně podtrhuje lokální proces výroby, který od výsadby cukrové třtiny až po lahvování rumu kompletně probíhá výhradně v Salvadoru.

Značka Cihuatán nabízí stále edice, ale i sběratelské rumy Cihuatán dostupné jen v limitovaných počtech lahví. Přečtěte si ještě více o rumu Cihuatán v našem blogovém článku: Cihuatán: řemeslný rum ze Salvadoru inspirovaný mayskou mytologií.

...zjistit více skrýt
Newsletter