03.12. 2021
Rum
Představujeme: Santos Dumont Heritage - ultraprémiový rum z Brazílie

Představujeme vám dlouhoočekávanou novinku ze světa rumů - Santos Dumont Heritage! Brazilská destilérka Santos Dumont oznámila už na začátku listopadu, že chystá něco velkého. Dnes, 3. prosince, je oficiálně venku a jsme hrdí, že si ji můžete zakoupit právě u nás.

Značka Santos Dumont

Historie této značky začíná na konci 19. století, kdy Brazilec Alberto Santos Dumont spolu se svým otcem výrazně zbohatli na prodeji kávy, kterou pěstovali na plantážích. Později začaly pěstovat i cukrovou třtinu, které se dostaly k destilování rumu a cachaçy. Alberto byl bohatý muž, který žil v Paříži a byl známý jako mecenáš, filantrop a průkopník v letectví. Chcete-li se o historii Santos Dumont dozvědět více stačí kliknout sem.

Santos Dumont Heritage

Jedná se o skutečně ultraprémiovou směs, která se vyrábí ze dvou výborných a kvalitních rumů. Rumy pocházejí z Amerických Panenských ostrovů a střední Ameriky. Jeden z nich se vyrobil z vysoce kvalitní melasy a ten druhý z čerstvé šťávy z lisované cukrové třtiny. Většina výrobců rumu volí rum destilovaný z melasy nebo ze šťávy z cukrové třtiny. Tým Santos Dumont se rozhodl spojit dva druhy rumu a výsledek nazvali Santos Dumont Heritage. Následně ho naplnili do krásné hranaté designové karafy s korkovým uzávěrem a zabalili do minimalistické moderní dárkové krabici s hnědo-černou texturou.

Rumy Santos Dumont jsou obecně sladké a jemné rumy s nádechem ovoce, čokolády a exotiky. U Heritage to není jinak! Vůně vás jistě mile překvapí tóny kůže a meruněk, které se následně změní na tabák a kokos. Chuť je velmi příjemná a sladká s náznaky meruněk, kokosu, cukru demerara, citrusů, kávy a naší slovenské dobroty margotky. Závěr je samozřejmě jemný a plný tropického ovoce, kakaa a tabáku.

Vyrobil se v limitovaném počtu 14 000 lahví, což znamená, že se kvalifikuje jako sběratelský kousek! Díky tomu se stává tento rum ideální ozdobou vaší vitrínky či sbírky, ve které jistě vynikne svojí krásou a elegancí. Navíc jej můžete zakoupit vaší blízké osobě jako dárek na Vánoce, výročí nebo jakýkoli jiný svátek.

Doporučujeme si tento rum vychutnat čistý a při pokojové teplotě. Chcete-li zjemnit chuť tak přidejte jednudvě kostky ledu. Ve videu níže si můžete prohlédnout chytrý nápad na přípravu.

Chcete-li zakoupit Santos Dumont Heritage sobě nebo vaší blízké osobě, určitě spěchejte! Jedná se o limitovanou edici, což znamená, že existuje pouze omezený počet kusů. Stačí pokud kliknete sem a můžete si ihned objednat s doručením zdarma!

Newsletter
shop roku