Alkohol jako vánoční dárek: 28 tipů, se kterými sklidíte pochvalu

Exkluzivní alkohol jako dárek na Vánoce je vedle sprchových gelů, ponožek a oblečení překvapivě výborný tip na dárek pro muže i pro ženu. Darování alkoholu nese v sobě eleganci, projev dobrého vkusu a pozornosti. Vždyť právě ta odráží naši všímavost a milý zájem o obdarovaného. Zároveň se láhev exkluzivního alkoholu výborně hodí i k svátkům, kdy má většina z nás volno. Obdarovaný se tak může i pochlubit a naplno si svůj dárek vychutnat v kruhu nejbližších.

alkohol jako vánoční dárek
Sestavili jsme pro vás bohatou zásobu tipů na alko vánoční dárky pro každého z vašich blízkých. Výběr je o něco jednodušší, pokud již u příjemce dárku máte odsledované, co rád pije. Snadno se však zorientujete i tehdy, pokud si nejste jisti nebo se v alkoholu dobře nevyznáte.

Tak, pojďme na to!

Tipy na vánoční dárky (zejména) pro muže

Vánoční dárek pro otce i tchána

Godet – prémiový francouzský koňak z rodinné vinárny v oblasti Grand a Petite Champagne. Dostupný i v luxusních a velmi starých edicích, či dárkovém šatu.
Prince Hubert de Polignac – další výborný koňak z francouzských vinic, který u nás najdete v jednoduchých a cenově dostupných verzích, ale i jako mimořádně luxusní a extra staré směsi v exkluzivních baleních.
Riga Black Balsam – legendární lotyšský bylinný bitter datující se k roku 1752. Recept vytvořil farmaceut a kovář z Rigy, Abraham Kunc a dodnes je přísně utajovaný.

Vánoční dárek pro manžela, kluka, snoubence, bratra nebo i kamaráda

Jack Daniel's v dárkovém setu – americká whiskey v různých setech se sklenicemi, placatkou nebo designovým kovovým budíkem
That Boutique-y Whisky Company – široký výběr různých druhů nezávisle lahvované whisky s ilustrovanou etiketou pro vtipálky i fajnšmekry. Whisky pocházejí pouze z těch nejzajímavějších lihovarů z celého Skotska.
Writer's Tears Copper Pot – skvělá irská whiskey, která je doporučena i v knize "101 Whiskeys to try before you die." Na výběr v různých dárkových baleních.
Tranquebar Gin – námořní a koloniální gin s více než 400-letou tradicí, skvělá volba pro dobrodruhy

Vánoční dárek pro gurmány

GinRaw – gastronomický gin z Barcelony, za kterým stojí čtyři naslovovzatí mistři: šéfkuchař, someliér, mixolog a parfumér
Dos Maderas – třeba ochutnávkový set PX 5+5 Tasting Experience najdete i s jemně voňavým kouskem dřeva ze sudu, ve kterém tento španělský rum zrál

Vánoční dárek pro fajnšmekry, kteří rádi zkoušejí novinky

That Boutique-y Rum Company – široká nabídka nejzajímavějších rumů z celého světa
Degustační adventní kalendáře – umožňují ochutnat až 24 různých druhů té nejlepší světové whisky, rumu nebo ginu, které nemusí být u nás dostupné
Clairin – chuťově nevšední bílý "agricole" rum z Haiti nazvaný vždy jménem člověka, který ho vyrábí a vyráběn z organicky vypěstované cukrové třtiny
Transcontinental Rum Line – výjimečný rum napodobující svou dávnou verzi z dob kolonialismu. Kdysi se rumy nejdříve vyrobili a zrály v tropickém podnebném pásmu a po dlouhé, několikaměsíční přepravě po mořích a oceánech postupně dozrály v mírném pásmu.

Vánoční dárek pro milovníky lokální produkce

Bentianna – až neskutečně lahodný, slovenský medově-bylinný likér v ručně vyráběné keramické lahvi
Frndžalica – legendární slovenský destilát pro nebojácné, poctivé a čestné chlapy
Tatra Tea – slovenský "tatranský čaj" ve svém typickém lidově-ornamentálním designu. Dostupný taky v dárkovém ochutnávkovém setu s miniaturami.

Vánoční dárek pro sběratele alkoholu a hezkých lahví

Foursquare – mistrovský rum z ostrova Barbados. Vyrábí se pouze v limitovaném množství. Patří mezi investiční rumy, které pokud sami nevypijete, o několik let ještě hodnotnější prodáte.
Cihuatán – řemeslný rum ze Salvadoru se svéráznou chutí a nádherným balením inspirovaným mayskými legendami
GlenAllachie – výborná skotská whisky z regionu Speyside, za kterou stojí trojice absolutních nadšenců. Jinak, je to Skotská pálenice roku 2019 a vítěz Scottish Whisky Awards 2019 (Edinburgh) s 5 medailemi získanými ve slepém testování!
Diamond Doll Vodka – čistá ruská vodka v lahvích ve tvaru ruských panenek matrjošek. V různých barvách a ornamentálních dekorech přímo na skle.

Tipy na vánoční dárky pro ženy

Vánoční dárek pro mámu

A.H.Riise Non Plus Ultra – sladší prémiový rum od vychytané značky A.H.Riise ve třech různých edicích. A zejména v nádherné broušené křišťálové karafě, kterou si vaše máma nadšeně odloží i po vychutnání poslední kapky.
Gran Duque de Alba – exkluzivní španělské brandy, které zrálo v sudech po sherry. Dostupné i v dárkovém setu s karafou.

Vánoční dárek pro manželku, přítelkyni nebo sestru

Gin Mare – gin plný chutí celého Středomoří. Dostupný i v "chic" dárkových setech s lucernou, majákem nebo koktejlovou sklenicí na stopce.
La Hechicera – název tohoto sladšího rumu v překladu znamená "čarodějka" a odráží rozmanitost země jeho původu - Kolumbie. Dostupný i v dárkovém koktejl kitu na míchání Mojita.
Georgian Legend – výborné víno a brandy z Gruzie, které vaše oblíbená dáma určitě ještě nepila!

Vánoční dárky pro mladé lidi

Dárkové koktejl kity – dopřejte svobodným mladým duším výborný rum nebo whisky ve vánočním dárkovém koktejl setu pro míchání drinků!
KAH Tequila – pravá mexická tequila v morbidním designu láhve. Ale jen dokud nezjistíte, že je to ve skutečnosti milý a krásný design věnován oslavě předků.
Deadhead rum – ano, tentokrát již opravdu morbídnejší design ukrývající lahodný a pořádně pirátský rum.

Chcete vědět jaký další alkohol se hodí jako vánoční dárek? Klikněte na button a podívejte se na všechny naše horké tipy na vánoční dárky!

alkohol jako vánoční dárek

Newsletter
shop roku